Kol Tamiri (Joystick Tamiri)

playstation-tamiri playstation-tamiri
Onarım Merkezi

Servisimize bırakacağınız arızalı joystick cihazlarınız için arıza tespit ücreti ödemezsiniz!

Joystick onarımı hakkında merak ettikleriniz için bizimle irbata geçebilirsiniz!Analog Motor Arızası

Oyunlarda en çok sorun oluşturan joystick sorunu analoglar sebebiyle oluyor. Bu analog potanslarda sapma toleransı arttıkça oyun deneyiminizin kalitesi oldukça düşer. Kontrol ettiğiniz karakter vs. kendiliğinden hareketlere başlar ve çok rahatsız edici ve konforsuz hissedersiniz. Bu sorunun çözümü ise analog potanslarının değişimidir.

İç Lastik Arızası

İç lastikler zamanla ömürlerini tamamlar ve bağlı bulundukları yuvadan tamamen koparak veya kısmen koparak butonların basmamasına sebep olurlar. Bu gibi durumlarda butonun basma ve tepki hassasiyeti tamamen değişeceğinden oynanan oyunlarda konforsuz ve başarısız bir kontrole sebep olacaktır. Bu sorunun çözümü ise hasarlı iç lastiklerin değişimidir.

Yıpranmış Topuz Değişimi

Özellikle en çok kullanılan sol analog topuzu sürekli kullanım sebebi ile üzerine kaplı olan kauçuk maddenin tamamen yıpranmasına ve hatta bazı kalitesiz topuzların yıparandıktan sonra yapış yapış olması ile oyun konforunda aksiliklere yol açabiliyor. Bu gibi durumlarda topuz koruma kapağı takılabiliyor veya komple topuzun kendisi değişebiliyor.

Film Değişimi

Günümüzde oyun konsollarının kontrol aygıtları yapıları ve çalışma prensipleri gereği çok ince ve hassas malzemelerden üretilen ve veri yollarına sahip filmler ile hassa tepkime amacıyla kullanılmaktadır. Bu filmlerdeki veri yolları genelde kontrol aygıtının sürekli kullanımda el ve avuç terlemesi sebebiyle bazı kısımlarının korozyona uğrayarak erimesi ile kontrol cihazının tam anlamıyla çalışmamasına sebep olur ve bu filmler tamir edilemediği için komple film olarak değiştirilir.

Soket Değişimi

Soket, kontrol aygıtların en önemli bileşenidir. Hem cihazı şarj etmek için kullanılır hem de oyun konsolonuzla kontrol aygıtınızı eşleştirmeye yarayan data alışverişini sağlar. Genellikle cep telefonları ve tabletlerde kullanılan eski tip USB mini portlarına benzerler fakat tamamen farklıdırlar. Sıvı teması, dikkatsizce bağlanılmaya çalışılan USB kabloları ile kırılmalar vb. sonucunda arızalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda ise USB portu hasar durumuna göre sadece soket olarak veya komple filmli soket kartı ile değiştirilir.

Kollardaki Soket Tipleri :

PS3 kolları USB Mini-B
PS4 kolları USB Mikro-B
PS5 kolları USB Type-C
XBOX kolları Mikro-B

kol-tamiri

Servis Seçeneklerimize Göz Atabilirsiniz!

playstation-tamiri playstation-tamiri
Onarım Merkezi

playstation-tamiri

Servis Merkezimize Kendiniz Getirip Bırakırsanız?

Teknik servisimize bırakacağınız arızalı Playstation veya XBOX joystick cihazlarınız için arıza tespit ücreti ödemezsiniz!

Arıza tespitinden sonra yapacağımız fiyat ve onarım süresi bilgilendirmesi ile cihazınızın onarılmasını veya iade edilmesini talep edebilirsiniz.

playstation-tamiri

Adresinizden Teslim Alırsak?

Arızalı Playstation veya XBOX joystick cihazınızı adresinizden cüzi bir ücret karşılığı teslim alıyoruz ve servis merkezimizde ücretsiz arıza tespiti yapıyoruz!

Arıza tespitinden sonra yapacağımız fiyat ve onarım süresi bilgilendirmesi ile cihazınızın onarılmasını veya iade edilmesini talep edebilirsiniz. Onarım veya iade teyidinden sonra yine adresinize teslim ediyoruz! Bu hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.